آخرین دستاوردها

گزارش راهبردی خطر تازه به دوران رسیده ها؛ واکاوی ابعاد نوکیسگی در جامعه ایرانی

نوکیسه­ ها و نوکیسگی از جمله مفاهیمی هستند که این روزها در محافل دورهمی -حال رسمی یا خودمانی- بعضاً موضوع بحث و گفت‌وگو بوده و نیز به طور معمول در خیابان‌ها و مهمانی‌ها و در همۀ ابعاد زندگی مدرن، مصادیق آن قابل مشاهده است.

ویژه نامه تربیت سیاسی(بهار۱۳۹۷)

ویژه نامه تربیت سیاسی: تفکر انقلابی(بهار۱۳۹۷)

پرونده ای برای تربیت جنسی

تربیت جنسی یکی از دغدغه های جدی والدین و حاکمیت اسلامی در روزگار ماست؛ برخی آن را تابو میدانند و ورود عمومی به مباحث آن را نهی میکنند و برخی دیگر بر معایب این پوشیدگی مباحث انگشت می نهند و معتقدند باید تربیت جنسی در فضای عمومی جدی گرفته شود.

واکاوی ابعاد پدیدۀ روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان

روزه‌خواری بدون عذر شرعی در منابع دینی جزء بزرگ‌ترین گناهان محسوب شده و مجازات سنگینی نیز برای انجام آن در ملأعام در نظر گرفته شده است. در مورد حد شرعی روزه‌خواری میان فقها اتفاق نظر وجود دارد، امّا در زمینۀ قانونی ابهامات جدی‌ای مطرح شده است. در واقع تمامی علما معتقد هستند که مجازات روزه‌خواری برای دفعۀ اول و دوم ۲۵ تازیانه بوده و حکم آن برای مرتبه سوم، قتل است.

ویرایش دوم کتاب تربیت ولایی منتشر شد

ویرایش دوم کتاب تربیت ولایی به همت مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی منتشر شد. ویراست دوم کتاب تکمیل و تدقیق ویراست نخست است.

مفهوم شناسی نفوذ در بیانات رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۴

فایل گزارش راهبردی «مفهوم شناسی نفوذ در بیانات رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۴» را میتوانید در پیوست مطلب دریافت نمایید

تحلیلی بر سند توسعۀ پایدار ۲۰۳۰

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی تازه ترین اثر خود را منتشر کرد:

جدیدترین شماره صالحین با همکاری مرکز مطالعات منتشر شد

معاونت تعلیم و تربیت بسیج مستضعفین در راستای تقویت مبانی نظری حلقه های صالحین با همکاری مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی، شماره دیماه نشریه صالحین را منتشر کرد.

گزارش راهبردی یمن معاصر در آیینه تاریخ: خیزش شیعیان و مقابله غرب

با گذشت نزدیک به پنجاه روز از انقلاب شیعیان یمن و به قدرت رسیدن جریان شیعه الحوثی و انصارالله در این کشور، ائتلافی از کشورهای منطقه به رهبری عربستان سعودی تصمیم به مداخله نظامی در یمن به نفع دولت و رئیس‌جمهور غرب‌گرای برکنار شده

صفحه‌ها

اشتراک در آخرین دستاوردها