آخرین دستاوردها

انتشار کتاب فرماندهی تربیتی

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی تازه ترین تولید خود به نام «فرماندهی تربیتی؛ پاسخ به پرسشهای فرماندهان پیرامون فعالیتهای تربیتی بسیج» را روانه بازار کرد. این کتاب در قطع رقعی و در ۶۸ صفحه تهیه و تنظیم شده است.

تشکیلات اسلامی منتشر شد

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی در روز نخست دهه پرفروغ فجر اقدام به رونمایی از کتاب دوجلدی «تشکیلات اسلامی» نمود. این کتاب را دکتر حسین عرب اسدی و حمیدرضا محمدی به رشته تحریر کشیده اند.

کتاب شیطان بزرگ و بچه شیطانها را بشناس منتشر شد

 در آستانه ۱۳ آبان مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی منتشر کرد: کتاب «شیطان بزرگ و بچه شیطانها را بشناس».

مقدمه

انتشار کتاب جهاد کبیر؛ دست ردی بر سینه دشمن

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی در راستای تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره جهاد کبیر، اقدام به انتشار کتاب جهاد کبیر؛ دست ردی بر سینه دشمن نموده است.

دریافت نسخه دیجیتال گزارش راهبردی حقیقت در غبار؛ بررسی بسترها و عوامل نفوذ

نفوذ دارای بسترهای مکانی و زمانی خاصی است و توسط عواملی (عاملان نفوذ) انجام می پذیرد. نوشته حاضر تلاش می کند تا به شناسایی و تحلیل این بسترها و عاملان داخلی و خارجی نفوذ بپردازد. در این راستا ابتدا به بررسی و دسته بندی زمانهای طلایی نفوذ پرداخته شده است که عبارت اند از...

پیامدهای فرهنگی و اجتماعی موفقیت ورزش‌های گروهی؛ تأکیدی بر تیم ملی والیبال

تیم ملی والیبال به عنوان موفق‌ترین ورزش گروهی ایران مورد اقبال گستردۀ جوانان و نوجوانان ایرانی قرار گرفته است و در طول ایام قبل و بعد از مسابقاتِ این تیم، موج گستردۀ احساسات میهن دوستانه در فضای مجازی و کوچه و بازار فراگیر می‌شود.

دریافت گزارش راهبردی خطر تازه به دوران رسیده‎‌ها؛ واکاوی ابعاد نوکیسگی در جامعه ایرانی

نوکیسه‌­ها و نوکیسگی از جمله مفاهیمی هستند که این روزها در محافل دورهمی -حال رسمی یا خودمانی- بعضاً موضوع بحث و گفت‌وگو بوده و نیز به طور معمول در خیابان‌ها و مهمانی‌ها و در همۀ ابعاد زندگی مدرن، مصادیق آن قابل مشاهده است.

واکاوی ابعاد پدیدۀ روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان

روزه‌خواری بدون عذر شرعی در منابع دینی جزء بزرگ‌ترین گناهان محسوب شده و مجازات سنگینی نیز برای انجام آن در ملأعام در نظر گرفته شده است. در مورد حد شرعی روزه‌خواری میان فقها اتفاق نظر وجود دارد، امّا در زمینۀ قانونی ابهامات جدی‌ای مطرح شده است. در واقع تمامی علما معتقد هستند که مجازات روزه‌خواری برای دفعۀ اول و دوم ۲۵ تازیانه بوده و حکم آن برای مرتبه سوم، قتل است.

جریانشناسی نفوذ در صدر اسلام؛ با تأکید بر دوران حکومت حضرت علی علیه السلام

این پژوهش، تحلیل تاریخ صدر اسلام (زمان پیامبر (ص) و حضرت علی (ع)) از منظر مفهوم نفوذ است. باید توجه داشت که جریانات نفوذ در آن دوران بیشتر به صورت درونی بوده‌اند و تحت تأثیر این ویژگی، تاکتیک‌های نفوذ نیز چندان توسط مردم عادی قابل تشخیص نبوده‌ است. در واقع آن چیزی که برای جبهۀ مقابل اسلام حربۀ کارآمدتری بوده و هست، بحث نفوذ و از آن طریق تغییر روندها و ذهنیت‌ها بوده است.

صفحه‌ها

اشتراک در آخرین دستاوردها