معاونت پژوهش و نشر

واکاوی ابعاد پدیدۀ روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان

روزه‌خواری بدون عذر شرعی در منابع دینی جزء بزرگ‌ترین گناهان محسوب شده و مجازات سنگینی نیز برای انجام آن در ملأعام در نظر گرفته شده است. در مورد حد شرعی روزه‌خواری میان فقها اتفاق نظر وجود دارد، امّا در زمینۀ قانونی ابهامات جدی‌ای مطرح شده است. در واقع تمامی علما معتقد هستند که مجازات روزه‌خواری برای دفعۀ اول و دوم ۲۵ تازیانه بوده و حکم آن برای مرتبه سوم، قتل است.

نقد و بررسی ابعاد استانی شدن انتخابات مجلس؛ مواجهه ای از جنس سیاست پژوهی

در چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۵۵ رای موافق، ۶۴ رای مخالف و دو رای ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی درباره استانی شدن انتخابات را تصویب کردند.

ثبت نام دوره تربیت پژوهشگر و مدرس علوم انسانی مبتنی بر اندیشه شهید مطهری(ره)

اطلاعیه شیوه نامه اجرایی دوره تربیت پژوهشگر و مدرس علوم انسانی مبتنی بر اندیشه شهید مطهری(ره)

در رشته های علوم اجتماعی، علوم سیاسی، اقتصاد، علوم تربیتی و سواد رسانه

 

دومین دوره تربیت مدرس بینش مطهر ویژه بازنشستگان و خانواده های پاسداران

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی با همکاری

کانون بازنشستگان و مرکز فرهنگی خانواده دانشگاه جامع امام حسین(ع) بر گزار می کند:

دومین دوره تربیت مربی و مدرس

گزارش راهبردی خطر تازه به دوران رسیده ها؛ واکاوی ابعاد نوکیسگی در جامعه ایرانی

نوکیسه­ ها و نوکیسگی از جمله مفاهیمی هستند که این روزها در محافل دورهمی -حال رسمی یا خودمانی- بعضاً موضوع بحث و گفت‌وگو بوده و نیز به طور معمول در خیابان‌ها و مهمانی‌ها و در همۀ ابعاد زندگی مدرن، مصادیق آن قابل مشاهده است.

تمدید ثبت نام اولین‌دوره جذب وتربیت مدرس، تحلیلگر و سخنور علوم‌سیاسی

قابل توجه کلیه علاقمندان و پژوهشگران عرصه علوم سیاسی، ثبت نام اولین‌دوره جذب وتربیت مدرس، تحلیلگروسخنور علوم‌سیاسی از سوی مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی دانشگاه جامع امام حسین(ع) به صورت حضوری و مجازی تا ۲۷ تیرماه تمدیدشد.

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه در سراسر کشور

پیرو زمانبندی صورت گرفته مراسم افتتاحیه دوره های استخدام، انتخاب مدرس و پژوهشگر و نیز جذب و انتخاب معلم و مربی در سراسر کشور در حال برگزاری است . تصاویر ذیل منعکس کننده حضور سراسری در تمامی استان های کشور است.

همایش بزرگ تهران: افتتاحیه دوره ها

به اطلاع کلیه اندیشه جویان و ثبت نام کنندگان تهرانی در دوره های استخدام، انتخاب مدرس و پژوهشگر و نیز دوره جذب و انتخاب معلم و مربی می رساند، مراسم افتتاحیه همایش روز پنج شنبه ۱۴ تیرماه، راس ساعت ۹ در محل پردیس نسیبه برگزار خواهد شد.

 

زمان و مکان برگزاری افتتاحیه دو دوره در استان های مختلف

زمان و مکان برگزاری افتتاحیه  دو دوره(دومین دوره استخدام، انتخاب مدرس و پژوهشگر واولین دوره جذب، و تربیت معلم و مربی) در استان های مختلف

تمدید زمان ثبت نام اولین دوره جذب و تربیت معلم ویژه دانشگاه فرهنگیان

پس از استقبال گسترده علاقمندان و متقاضیان اولین جذب و تربیت معلم و مربی تا ۱۲ تیرماه تمدید شد. لازم به ذکر است که این زمان دیگر تمدید نخواهد شد لذا متقاضیان می بایست حداکثر تا ساعت ۲۴ روز ۱۲ تیرماه به مهم اقدام نمایند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - معاونت پژوهش و نشر