تربیت و نهاد

مسئولان جامعه: صعود یا سقوط اندیشه مردم

آیا اندیشه و تفکر مسئولان جامعه (اعم از امام، رهبر، مدیر و مانند این‌ها) می‌تواند جایگزین اندیشه مردم شود؟

آلودگی غفلت

بطور کلی امروزه غفلت زندگی ما را فراگرفته است و لحظات قابل‌توجهی از زندگی ما با غفلت می‌گذرد. برخی ترجیح می‌دهند در ابرهای غفلت باقی بمانند تا مسئله اصلی آن‌ها مشخص نشود و یا در معرض آن قرار نگیرند و با آن روبرو نشوند.

امان از دست رفاقت ...

امروزه خطرات و آسیب‌های متعددی نوجوانان و جوانان را تهدید می‌کند. از اعتیاد به مواد مخدر گرفته تا بزهکاری و انحرافات جنسی و... . آنگونه که محققین گزارش می‌دهند، یکی از مهم‌ترین علل کشانده شدن نوجوانان و جوانان به این امور، دوست و رفیق نامناسب است. 

نقش مهم خواص در نحوه تصمیم گیری رهبر جامعه اسلامی با نگاهی به نمونه تاریخی

نقش مهم خواص در نحوه تصمیم گیری رهبر جامعه اسلامی با نگاهی به نمونه تاریخی

همایش و کارگاه آموزشی نقش هنرمندان در اقتصاد مقاومتی

 اولین همایش و کارگاه آموزشی نقش هنرمندان در اقتصاد مقاومتی تحت عنوان «من یک هنرمندم، سنگر من کجاست؟» با حضور وحید یامین پور، حجت الله عبدالملکی، حجت الاسلام علی جعفری و حامد زمانی با تقدیر از برخی هنرمندان در عرصه اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

هدف از شجره طیبه صالحین

شجره طیبه صالحین، به معنای اخص، در صدد راه‌اندازی حلقه‌های تربیتی در مسجد، با هدف ایجاد یا تغییر رفتار در مخاطبان، مبتنی بر مکتب تربیتی اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) می‌باشد، اما صالحین به معنای عام، به فعال سازی، رونق و احیای مساجد شیعه در

روش حل مسئله (جهت طرح بحث در حلقه‌های تربیتی صالحین)

حل مسئله؛ در واقع بمثابه‌ی پیدا کردن راه حل دستیابی به هدف، در هر اقدام و مرحله جداگانه‌ای است: براساس “حقیقت یابی” و رسیدن به کنه قضایا در زندگی، برای هر کس به نوعی “حل مسئله” به حساب می‌آید.

اشتراک در RSS - تربیت و نهاد