تربیت و سیاست

ویژه نامه تربیت سیاسی(بهار۱۳۹۷)

ویژه نامه تربیت سیاسی: تفکر انقلابی(بهار۱۳۹۷)

اولین دوره تربیت مدرس علوم سیاسی بر مبنای نظام فکری استاد مطهری(ره)

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی دانشگاه امام حسین (ع) و موسسه بینش مطهر در راستای ارتقاء سطح فکری جامعه و لزوم تجهیز آحاد مردم به یک نظام فکری محکم و دقیق و با توجه به ضرورت فراگیری اندیشه­های استاد شهید مطهری (ره)، بنا دارد دوره ویژه­ای با عنوا

اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید

داوود فتحی محقق و نویسنده در زمینه قرآن با توجه به آیات قرآن بیان کرد: عمر اسرائیل رو به اتمام است و کمتر از ۱۰ سال آینده نابود خواهد شد.

به برجام دقيق تر بنگريم؛

به برجام دقيق تر بنگريم؛

خوانشي دوباره بر توافق وين عنوان نشستي بود که ابتداي مهرماه  در مرکز مطالعات راهبردي تربيت اسلامي و با حضور دکتر علي خليلي صورت گرفت. 

گزارش راهبردی بازگشایی سفارت انگلیس؛ ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی

بازگشایی سفارت انگلیس؛ 
ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی

 

گزارش راهبردی پیوست «B» قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد

جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۹۷۰ به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) پیوست و همانند سایر کشورهای غیرهسته‌ای عضو این معاهده، تعهداتی را مبنی بر عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای پذیرفت. همچنین ایران متعهد شد با انعقاد موافقتنامه پادمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تأسیسات هسته‌ای خود را تحت نظارت و بازرسی آژانس قرار دهد.

نشست علمی توافق وین؛ آنچه دادیم و آنچه گرفتیم

در اسلام از انسان خواسته شده که -البته دلیل عقلی هم دارد- حرکت انسان باید بر اساس بصیرت باشد. هر حرکتی که انسان انجام می‌دهد، باید از روی علم باشد.

گزارش راهبردی توافق وین؛ آغازی بر محدودیت ها؟

۱۲ سال از زمان شروع کشمکش بر سر پرونده هسته‌ای ایران می‌گذرد. دو سال نیز از عمر دولت جدید. دولتی که حل مساله هسته‌ای را یکی از شعارهای انتخاباتی خود قرار داده بود.

رشد در شجره طیبه صالحین به چه معناست؟

هر چند تا کنون در تعریف مراحل سه گانه اجرای فرایند صالحین، مرحله رشد را، مرحله اصلی در بین مراحل جذب و تثبیت و رشد میدانند، اما به دلیل آنکه مفهوم مرحله رشد در روانشناسی تربیتی برای مقاطع زمانی کوتاه مدت به کار می‌رود و رشد انسان در جریان صالحین،

نشست علمی- تخصصی با موضوع طب و تربیت

نشست علمی- تخصصی با موضوع طب و تربیت در موسسه مطالعات تربیت اسلامی برگزار شد.

اشتراک در RSS - تربیت و سیاست