اولین دوره تربیت مدرس علوم سیاسی بر مبنای نظام فکری استاد مطهری(ره)

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی دانشگاه امام حسین (ع) و موسسه بینش مطهر در راستای ارتقاء سطح فکری جامعه و لزوم تجهیز آحاد مردم به یک نظام فکری محکم و دقیق و با توجه به ضرورت فراگیری اندیشه­های استاد شهید مطهری (ره)، بنا دارد دوره ویژه­ای با عنوان « اولین دوره تربیت مدرس علوم سیاسی بر مبنای نظام فکری استاد مطهری(ره)» برگزار نماید.

                                                  لینک ثبت نام

 

 

 

۱.اهداف:

الف. ارتقاء سطح فکری جامعه و تجهیز آحاد مردم به یک نظام فکری محکم و دقیق

ب. شناسایی، جذب و تربیت و به کارگیری مدرس و پژوهشگر در حوزه علوم سیاسی با محوریت اندیشه های شهید مطهری(ره)

ج. شناسایی اندیشه جویان برتر جهت استخدام در دانشگاه جامع امام حسین(ع)، سپاه های استانی، دانشگاه فرهنگیان و بینش مطهر

۲.مخاطبین:

این دوره ویژه آقایان و خانم ها دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در همه­ی رشته ها (با اولویت رشته­های مرتبط با علوم سیاسی)، و طلاب علوم دینی می باشد وشرایط سنی خاصی ندارد.

۳.عرصه های به کارگیری  و مزیت­های دوره:

مدرسان برتر جهت همکاری و جذب به مراکز زیر معرفی می شوند:

  • دانشگاه فرهنگیان (خواهران و برادران با مدرک ارشد و دکتری)
  • دانشگاه امام حسین (ع) (ویژه برادران با مدرک ارشد و دکتری)
  • سپاه های استانی  (ویژه برادران با مدرک ارشد و دکتری)
  • دوره های آموزش سیاسی بینش مطهر (بدون محدودیت مدرک و جنسیت): در این مدل افراد برتر که توان تدریس داشته باشند علاوه بر گواهی دوره، گواهی مدرسی نیز دریافت کرده و در دوره های بعدی به عنوان مدرس حق التدریسی به کار گرفته خواهند شد. لازمه جذب به عنوان مدرس، توان تدریس و استمرار مطالعه اندیشه ها و آثار شهید مطهری ره خواهد بود. از این رو جذب افراد به عنوان مدرس حق التدریسی پیچیدگی های بخش اول را ندارد لکن افراد معرفی شده و برتر باید در مصاحبه تخصصی نیز شرکت نمایند.

تذکر:

این دوره نیز مانند سایر دوره های مرکز می باشد و صرف حضور در جلسات، و یا کسب نمره قبولی و دریافت گواهی به منزله به کارگیری نخواهد بود و هیچ گونه تعهدی در قبال استخدام افراد شرکت کننده در دوره وجود نخواهد داشت و فقط برترین های دوره به عرصه های موجود معرفی می‌شوند.

۴. محتوای دوره:

محتوای این دوره، مرحله اول از سطح یک از مجموعه بینش مطهر (کتبِ بینش مطهر، آزادی انسان، آزادی بندگی، خدا در زندگی انسان، بینش و رفتار قرآنی ۱) می باشد.

دوره تربیت مدرس‌ علوم‌سیاسی با سایر دوره های بینش مطهر در یک بخش اشتراک و در دو بخش تفاوت دارد:

 ۱- اشتراک دوره ها: بخشی از کتب دوره ها مشترک است چون همه دوره ها بر مبنای اندیشه و نظام فکری استاد‌مطهری است.

 ۲- تمایز دوره علوم‌سیاسی:

الف. متن تخصصی پیوست‌سیاسی ‌کتب اختصاصی دوره سیاسی است.

ب. تدریس استاد در دوره سیاسی حاوی نکات‌سیاسی مباحث نظری استاد مطهری است که اختصاصی‌دوره علوم سیاسی است.

این پیوست سیاسی و روش تدریس یادشده برای اولین‌باردر سطح ‌کشور و در کل دوره­های بینش مطهر ارائه می­گردد. این فرمول، روشی مهم برای علوم‌سیاسی‌اسلامی و پاسخ ‌به ‌شبهات ‌سیاسی می­باشد که دانش‌آموختگان را توانمند می­سازد.

 

۵. ارزیابی:

شرکت در کلاس ها/ انجام مباحثه/ نظرات استاد/ استعداد سنجی و ارزیابی/ آزمون کتبی و بررسی رزومه/ مصاحبه.

۶. زمان و مکان برگزاری:

از ۲۶ تیر ۱۳۹۷ به مدت ۱۲ هفته؛ هفته ای یک جلسه ۹۰ دقیقه ای، و به همراه مباحثه برگزار می گردد. (جلسه افتتاحیه به همراه ۱۱ جلسه تدریس).

در رابطه با روز تشکیل کلاس ها، هنگام ثبت نام روز مدنظر انتخاب می‌شود و بعد از ثبت نام، جمع بندی صورت می‌گیرد و قبل از افتتاحیه اعلام می‌شود.

۷.چگونگی و محل برگزاری دوره:

این دوره ها به صورت همزمان در تهران و تمامی استان­ها برگزار می گردد. این دوره در تهران، به صورت حضوری و در سایر استان­ها به صورت مجازی برگزار می­گردد.

آدرس محل برگزاری دوره حضوری در تهران: بزرگراه شهید باقری، ابتدای رسالت شرق، خیابان شهید برادران صادقی (۱۱۳)، پلاک ۱۱۲، مجتمع شهید اسداللهی (محل برگزاری کلاس ها (مجتمع شهید اسداللهی) در مجاورت مترو شهید باقری می باشد.)

۸.ثبت نام، مشاوره و کانال های ارتباطی:

۰۲۱۷۶۷۰۲۴۴۵ داخلی ۴۲۳ در ساعات اداری

کانال دوره: syasatmotahar@ ایتا ، بله، سروش، گپ و ای گپ

http://eitaa.com/syasatmotahar

لینک ثبت نام:

http://yon.ir/lXOPg

لینک گروه پرسش و پاسخ:

http://eitaa.com/joinchat/3394174987Cab7a381bb3

۹.گواهی دوره:

به افرادی که در این دوره نمره قبولی را کسب نمایند، گواهی معتبر از موسسه بینش مطهر، مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی دانشگاه امام حسین (ع) اعطا می­گردد.

۱۰.مهلت و هزینه ثبت نام:

مهلت ثبت نام در این دوره تا ۲۰ تیر ۱۳۹۷ و از طریق سایت بینش مطهر و سایت مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی می باشد. هزینه این دوره مانند سایر دوره های موسسه بینش و مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی ۹۶۰۰۰ تومان (به ازای هر جلسه ۸۰۰۰ تومان) می‌باشد. ثبت نام به صورت غیر حضوری است و از طریق لینک فوق صورت می­پذیرد.

کانون مرتبط مطلب: